Také maskujete pracovitostí svoji lenost a strach?

Nedávno jsem četl dojemný příběh pošťáka, který rozváží balíky. Doručuje více než 350 balíků za den a na předávku má podle tabulek 3 minuty. Denní normu tam musí překračovat skoro 2x. Do práce navíc dojíždí. V 6.10 vyjede a domů se vrací kolem 21:30. Děti ho prý znají jen z fotek. Nesnídá a jí, až když přijde v noci domů. Celodenní půst si pak vynahradí jedním pořádným jídlem. Tak to dělá už 16 let.

Proč to píšu sem?

Ten pán je podle mě ve skutečnosti líný a má strach. Je líný si najít něco jiného, kde by se měl lépe a bojí se nejistoty, protože ta práce je sice hnusná, ale má ji. A tak radši maká ve zběsilém tempu. Svému okolí pak vysílá signály o oběti, která statečně bojuje svůj hrdinský boj se zlým systémem. A bohužel si neuvědomuje, že si zadělává na velký zdravotní průšvih, který, až přijde, zase svede na systém, který ho „nutí“ žít tak, jak žije.

Lidé, kteří jsou líní začít cvičit, běhat a změnit skladbu jídla, to mají nastaveno podobně . Maskují svoji lenost, strach a lpění na starých zlozvycích výmluvami na nedostatek času, na množství práce, starostmi o děti, domácnost a řečmi o tom, že by si mohli ublížit atd.

Takže až vaše líné a vystrašené JÁ bude vašemu odhodlanému JÁ zdůvodňovat, proč dnes kvůli množství práce a nedostatku času nemůžete vyběhnout, uvědomte si tu podstatu. Pracovitost, která ve skutečnosti maskuje váš strach a vaši lenost dělat to důležité.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.